Badmintonclub Druten

Home Nieuws Van de Bestuurstafel HET NIEUWE SEIZOEN

Op vrijdag 3 september 2010 begint het seizoen 2010 / 2011 bij Badmintonclub Druten in de sporthal de Heuvel. Een seizoen met nieuwe mensen die het bestuur komen versterken en goed doordachte zaken die voorzitter Richard Weijenberg samen met het bestuur heeft bedacht en uitgewerkt. Voor de vorm moeten de nieuwe bestuursleden gekozen worden tijdens de Algemene ledenvergadering in oktober . Het bestuur heet Janneke Schoonwater, Remco Janssen en Jelle van de Geijn van harte welkom.
Een vernieuwing binnen BC Druten is een trainingssamenstelling, zodat zowel de recreanten, de compettiespelers en de jeugd goed getraind kunnen worden en meer aandacht krijgen. Door meerdere trainers en gespreide training toe te passen creëer je gunstiger trainingstijden voor alle groepen. Daardoor wordt het ook mogelijk om jeugdleden toe te laten die nu op de wachtlijst staan. Dat moet vruchten gaan afwerpen.

Zoals de voorzitter al vermeld heeft in het infoblad Het Cleartje van BC Druten zal het volgend seizoen in het teken staan van het 40-jarig bestaan van de vereniging. Dit feit zal niet ongemerkt blijven. Er wordt een commissie samengesteld die een programma gaan maken en er is besloten om een toernooi te gaan organiseren. De datum staat hiervoor al vast en vindt plaats op zondag 6 februari 2011. Noteer deze datum alvast in je agenda, want alle leden zijn van harte uitgenodigd om hier aan deel te nemen.

In de maanden mei en juni hebben wij als bestuur twee vergaderingen gehouden. Dit omdat er een aantal belangrijke thema's besproken moesten worden. Allereerst over de invulling van de diverse bestuursfuncties en de plannen die we hebben voor het volgend seizoen op de diverse aandachtsgebieden en daarnaast hoe we de indeling van de trainingen voor het volgend seizoen willen gaan doen.We hebben het seizoen inmiddels officieel beëindigd, al spelen een behoorlijk aantal leden op vrijdagen in juni nog door, middels een slotactiviteit voor de jeugd die niet op kamp is geweest en een feestavond voor de oudere jeugd en senioren. Beide evenementen waren perfect georganiseerd en ik ben trots dat de vereniging zulke actieve leden heeft die dit met elkaar organiseren. Namens het bestuur, alle betrokkenen hartstikke bedankt voor jullie inzet!

Trainingsavonden en -tijden

Er is door het bestuur in afstemming met Willie Hol gesproken over de invulling van de trainingsavonden. We hebben geprobeerd op dinsdag vòòr 21.00 uur een halve zaal te huren, maar dat is niet gelukt. De volleybalvereniging heeft aangegeven toch de hele zaal te willen huren. Dit is erg jammer, maar we houden het samen met de beheerder van de sporthal in de gaten en wellicht komt er ooit de mogelijkheid en dan grijpen we die met beide handen aan.

Wel zijn we er in geslaagd een tweede trainer aan te trekken voor het volgend seizoen. Zijn naam is Anton Terpstra en hij zal samen met Willie zowel de jeugd als de senioren gaan trainen. Er gaat komend seizoen wel het nodige veranderen aan met name het tijdstip waarop getraind gaat worden. We hebben er voor gekozen om de trainingstijd van dinsdag 22.00 uur te schrappen, omdat er teveel leden hierop afhaken. We hebben vervolgens een nieuw model gemaakt, waardoor de wachtlijst van de junioren kan worden weggewerkt en alle senioren op een gunstiger tijdstip kunnen trainen. Concreet betekent het dat er op dinsdag om 21.00 uur getraind zal gaan worden door team 1 en 2 en door de recreanten. Beide groepen met een eigen trainer. Op vrijdag zullen er 4 juniorengroepen kunnen trainen. Dit is een aanzienlijke verruiming van de mogelijkheden ten opzichte van nu. Tevens zullen vanaf 21.15 uur de teams 3, 4 en 5 trainen. Ook hier weer onder leiding van twee trainers.

We menen hiermee een aantal voordelen te bereiken. In de eerste plaats kunnen er veel meer jeugdleden worden geplaatst. In de tweede plaats schrappen we het tijdstip van dinsdag 22.00 uur en als laatste zullen alle leden meer individuele aandacht kunnen krijgen door het aanstellen van een tweede trainer. We zullen natuurlijk samen met alle betrokkenen volgen hoe dit zal uitpakken. Knelpunten zullen we proberen zo snel mogelijk aan te pakken, maar wij hebben er als bestuur vertrouwen in dat dit een goede aanpak is. In het infoboekje van het nieuwe seizoen zullen we een nadere uitwerking van het plan presenteren.

Invulling bestuur en kader

We hebben met elkaar gesproken over de invulling van het bestuur voor komend seizoen. Jelle van de Geijn is aspirant bestuurslid en zal de komende algemene ledenvergadering verkiesbaar zijn. Janneke Schoonwater is ook bereid om tot het bestuur toe te treden en zal ook gekozen kunnen worden. Lody Huber heeft aangegeven af te treden als bestuurslid en zal zich niet herkiesbaar stellen. We zijn dus nog op zoek naar een nieuw bestuurslid om zijn plek in te nemen. Het bestuur ziet er vanaf volgend seizoen dan als volgt uit:

Richard Weijenberg: voorzitter
Hugo Boon van Ostade: secretaris
Piet Deckers: penningmeester
Bram Pruyn: jeugdcommissie
Jelle van de Geijn: technische commissie
Janneke Schoonwater: recreanten
Vacature: PR en communicatie

We hebben met elkaar gesproken over het inschakelen van zoveel mogelijk leden voor het werk wat moet worden verricht. Het kan niet zo zijn dat een beperkte groep (bestuurs)leden al het werk moeten doen. We zijn dan ook op zoek naar zo veel mogelijk leden die een steentje willen bijdragen en gelukkig zijn dat er al heel wat. Binnenkort zullen een aantal leden worden benaderd om vast of flexibel in commissies plaats te nemen om activiteiten mee te helpen organiseren

Jeugd

Het kamp voor de jeugd is geweest en op de website heeft iedereen kunnen lezen hoe dit is verlopen. Een bijzonder geslaagd evenement wat erg gewaardeerd wordt door de jeugd en waar al naar wordt uitgekeken voor volgend jaar. Ook de sponsorloop en de clubkampioenschappen zijn geweest. Ook deze activiteiten zijn goed bezocht en hebben het nodige geld opgeleverd voor de kas van de jeugdcommissie.

40 jarig jubileum

Volgend seizoen bestaat de vereniging 40 jaar! Als bestuur hebben wij besloten dit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Een commissie zal aan de slag gaan met de voorbereidingen voor een feestweekend aan het eind van het volgend seizoen. Ook hier zullen we zoveel mogelijk leden benaderen om mee te helpen organiseren. Ook zal er een toernooi worden gehouden vlak na de competitie op 6 februari. Dit toernooi zal worden gehouden in de speelsterktes van onze eigen leden en er zullen zowel single als dubbelpartijen worden gespeeld. Omdat het een toernooi is onder auspiciën van de NBB zal er ook veel aandacht voor zijn, zodat we voldoende deelname hebben. Binnenkort starten we met de voorbereidingen.

Contributie

Onder de bezielende leiding van onze penningmeester houden wij als bestuur altijd scherp in de gaten hoe het staat met de financiën. Doordat wij een behoorlijke toename in het aantal leden hebben gehad en aan de andere kant vrij zuinig zijn geweest met uitgaven, ook te danken aan sponsoring uiteraard, is er een gezonde financiële situatie. Door de toename van met name het aantal jeugdleden vanuit de wachtlijst volgend jaar kunnen we een tweede trainer aanstellen en hebben we tevens besloten de jaarlijkse indexering van de contributie voor volgend seizoen niet toe te passen. Dit betekent dat de contributie gelijk blijft en niet wordt verhoogd!

Ik wens jullie allen een fijne zomer en tot volgend seizoen!

Namens het bestuur

Richard Weijenberg